Najczęściej zadawane pytania

Czym jest i do czego służy serwis Szukamksiążki.pl?

W serwisie szukam książki możesz wyszukiwać interesujące Cię książki z bazy 19 mln książek w całej Polsce lub po prostu w Twojej bibliotece. Następnie możesz sprawdzić dostępność danej pozycji i ją zarezerwować, lub dodać do listy do przeczytania. Najważniejsze funkcje serwisu szukamksiążki.pl:

  • przeszukiwanie zasobów bibliotek korzystających z systemu MAK+,
  • dostęp do konta bibliotecznego za pośrednictwem Internetu,
  • sprawdzanie informacji o swoich wypożyczeniach we wszystkich bibliotekach,
  • przeszukiwanie zawartości katalogów wszystkich bibliotek jednocześnie,
  • rezerwowanie książki w konkretnej bibliotece,
  • sprawdzanie stanu konta bibliotecznego i rezerwowanie książek za pomocą urządzeń mobilnych typu iPhone i iPad oraz pracujących pod systemem Android.

Czemu mojej biblioteki nie ma w serwisie Szukamksiążki.pl?

W serwisie Szukamksiążki.pl można przeszukiwać biblioteki będące w systemie MAK+. Jeśli Twojej biblioteki nie ma w systemie MAK+, niestety nie będziesz w stanie odnaleźć jej w serwisie Szukamksiążki.pl

Czym jest MAK+?

MAK+ (MakPlus) – jest elektronicznym, zintegrowanym systemem bibliotecznym, stworzonym i rozwijanym przez Instytut Książki. System umożliwia tworzenie elektronicznego katalogu bibliotecznego, bazy użytkowników placówki, rejestrację wypożyczeń i udostępnień zasobów oraz prowadzenie statystyki bibliotecznej. Praca odbywa się poprzez przeglądarkę internetową.

System biblioteczny MAK+ funkcjonuje obecnie w 2 182 bibliotekach (w 884 bibliotekach głównych i 1 298 filiach) co stanowi ok. 26,96% spośród wszystkich bibliotek publicznych w Polsce.

Jak mogę zostać użytkownikiem serwisu Szukamksiążki.pl?

1. Jeśli masz kartę biblioteczną w jednej z bibliotek korzystających z MAK+:

Jeśli masz już kartę w bibliotece korzystającej z systemu MAK+, wystarczy że się zarejestrujesz w serwisie szukamksiążki.pl i możesz zacząć korzystać ze wszystkich jego funkcji.

2. Jeśli nie masz jeszcze konta w bibliotece korzystającej z MAK+

Jeśli nie masz jeszcze konta w bibliotece korzystającej z systemu MAK+ powinnaś/powinieneś założyć konto bezpośrednio w bibliotece, a następnie zarejestrować się w serwisie podając swoje dane i numer karty. Od tego momentu będziesz mogła / mógł korzystać ze wszystkich możliwości, które daje szukamksiażki.pl