Autor
O'Connell, Sean (1974- ).
Gądek, Mariusz Tłumaczenie
Tytuł
Bruce Willis : bohater kina hollywoodzkiego
ISBN
978-83-68576-69-6 (oprawa miękka) : zł 59,90
Wydawnictwo
Wydawnictwo Poznańskie,
Rok wydania
copyright 2025.
Hasła przedmiotowe
Willis, Bruce (1955- )
Informacje dodatkowe
Filmografia na stronach 329-384.
Streszczenie
W zwyczajny środowy poranek, pod koniec marca 2023 roku, jedna z największych gwiazd filmowych na świecie ogłosiła zakończenie kariery. Nie zwołano konferencji prasowej, media branżowe w Hollywood nie zostały uprzedzone, a całości towarzyszył zaskakujący brak rozgłosu. Zamiast tego informacja o odejściu Bruce’a Willisa z aktorstwa pojawiła się w prostym oświadczeniu na Instagramie jego byłej żony, Demi Moore – wraz z tragiczną wiadomością, że Willis cierpi na afazję, zaburzenie funkcji poznawczych, które z czasem przekształciło się w otępienie czołowo-skroniowe. Był to smutny koniec kariery człowieka, który swego czasu był najlepiej opłacanym aktorem w Hollywood.
Kariera ta jest tematem książki autorstwa Seana O’Connella. Autor zebrał w niej ekskluzywne, oryginalne wywiady z reżyserami, którzy współpracowali z Willisem, a także z krytykami filmowymi i dziennikarzami analizującymi jego dorobek. Książka zawiera również autorską analizę filmów Willisa, jego ścieżki kariery, ale także przemysłu filmowego, który uczynił go gwiazdą.[lubimyczytac.pl]
100
%a O'Connell, Sean
%d (1974- ).
245
%a Bruce Willis :
%b bohater kina hollywoodzkiego /
260
%a Poznań :
%b Wydawnictwo Poznańskie,
%c copyright 2025.
300
%a 384 strony ;
%c 21 cm.
504
%a Filmografia na stronach 329-384.
520
%a W zwyczajny środowy poranek, pod koniec marca 2023 roku, jedna z największych gwiazd filmowych na świecie ogłosiła zakończenie kariery. Nie zwołano konferencji prasowej, media branżowe w Hollywood nie zostały uprzedzone, a całości towarzyszył zaskakujący brak rozgłosu. Zamiast tego informacja o odejściu Bruce’a Willisa z aktorstwa pojawiła się w prostym oświadczeniu na Instagramie jego byłej żony, Demi Moore – wraz z tragiczną wiadomością, że Willis cierpi na afazję, zaburzenie funkcji poznawczych, które z czasem przekształciło się w otępienie czołowo-skroniowe. Był to smutny koniec kariery człowieka, który swego czasu był najlepiej opłacanym aktorem w Hollywood.
Kariera ta jest tematem książki autorstwa Seana O’Connella. Autor zebrał w niej ekskluzywne, oryginalne wywiady z reżyserami, którzy współpracowali z Willisem, a także z krytykami filmowymi i dziennikarzami analizującymi jego dorobek. Książka zawiera również autorską analizę filmów Willisa, jego ścieżki kariery, ale także przemysłu filmowego, który uczynił go gwiazdą.[lubimyczytac.pl]
600
%a Willis, Bruce
%d (1955- )
650
%a Aktorzy amerykańscy
651
%a Stany Zjednoczone (USA)
700
%a Gądek, Mariusz
%e Tłumaczenie
710
%a Wydawnictwo "Amos"
920
%a 978-83-68576-69-6 (oprawa miękka) : zł 59,90