Tytuł
Analiza wskaźnikowa sprawozdania finansowego według polskiego prawa bilansowego
ISBN
978-83-264-8378-3 : zł 99
Miejsce wydania
Warszawa :
Wydawnictwo
Wolters Kluwer,
Numer wydania
Wyd. 3. zm.
Hasła przedmiotowe
Finanse sprawozdawczość badanie
Finanse sprawozdawczość badanie.
Informacje dodatkowe
Wyd. 1. i 2. ukazały się pt.: Analiza wskaźnikowa sprawozdania finansowego, t. 2. Wskaźniki finansowe : charakterystyka wskaźników, systemów wskaźników i metod ich oceny.
Bibliogr. s. 641-651. Bibliogr. s. 641-651.
Dla dyrektorów finansowych, prezesów firm, głównych księgowych, biegłych rewidentów, doradców i kontrolerów finansowych, specjalistów w zakresie zarządzania finansami, a także studentów finansów i rachunkowości.
Streszczenie
Dla finansisty znajomość sytuacji finansowej przedsiębiorstwa jest koniecznością - bez niej nie sposób podjąć właściwej decyzji finansowej, np. czy obciąć koszty, czy raczej zwiększyć sprzedaż. Najważniejsze wydaje się zatem pytanie: jaka właściwie jest sytuacja finansowa przedsiębiorstwa? Istotna okazuje się nie tylko sytuacja w określonym obszarze, np. płynności finansowej, ale również całego przedsiębiorstwa, ponieważ menedżerowie, zarząd, a zwłaszcza właściciele, oczekują jednoznacznej opinii: jest dobrze lub jest źle. Narzędziem poznania sytuacji finansowej przedsiębiorstwa jest analiza finansowa jego sprawozdania finansowego, czyli bilansu, rachunku zysków i strat itd. Sprawozdanie finansowe, zgodnie z teorią rachunkowości, jest wiernym obrazem sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Z różnych jednak powodów zawartość sprawozdania nie wystarcza i konieczna okazuje się jego dalsza obróbka właśnie za pomocą analizy finansowej. Zasadniczą jej częścią, słusznie uważaną za najważniejszą, jest analiza wskaźnikowa. Analiza wskaźnikowa dostarcza najważniejszych informacji o sytuacji finansowej. Cieszy się popularnością wśród praktyków finansów i ekonomii, gdyż posiada wiele zastosowań.
245
%a Analiza wskaźnikowa sprawozdania finansowego według polskiego prawa bilansowego /
260
%a Warszawa :
%b Wolters Kluwer,
%c 2015.
300
%a 651 s. :
%b il. ;%b il. ;%b ilustracje ;
%c 24 cm.
500
%a Wyd. 1. i 2. ukazały się pt.: Analiza wskaźnikowa sprawozdania finansowego, t. 2. Wskaźniki finansowe : charakterystyka wskaźników, systemów wskaźników i metod ich oceny.
504
%a Bibliogr. s. 641-651.%a Bibliogr. s. 641-651.
520
%a Dla finansisty znajomość sytuacji finansowej przedsiębiorstwa jest koniecznością - bez niej nie sposób podjąć właściwej decyzji finansowej, np. czy obciąć koszty, czy raczej zwiększyć sprzedaż. Najważniejsze wydaje się zatem pytanie: jaka właściwie jest sytuacja finansowa przedsiębiorstwa? Istotna okazuje się nie tylko sytuacja w określonym obszarze, np. płynności finansowej, ale również całego przedsiębiorstwa, ponieważ menedżerowie, zarząd, a zwłaszcza właściciele, oczekują jednoznacznej opinii: jest dobrze lub jest źle. Narzędziem poznania sytuacji finansowej przedsiębiorstwa jest analiza finansowa jego sprawozdania finansowego, czyli bilansu, rachunku zysków i strat itd. Sprawozdanie finansowe, zgodnie z teorią rachunkowości, jest wiernym obrazem sytuacji finansowej przedsiębiorstwa. Z różnych jednak powodów zawartość sprawozdania nie wystarcza i konieczna okazuje się jego dalsza obróbka właśnie za pomocą analizy finansowej. Zasadniczą jej częścią, słusznie uważaną za najważniejszą, jest analiza wskaźnikowa. Analiza wskaźnikowa dostarcza najważniejszych informacji o sytuacji finansowej. Cieszy się popularnością wśród praktyków finansów i ekonomii, gdyż posiada wiele zastosowań.
521
%a Dla dyrektorów finansowych, prezesów firm, głównych księgowych, biegłych rewidentów, doradców i kontrolerów finansowych, specjalistów w zakresie zarządzania finansami, a także studentów finansów i rachunkowości.
650
%a Finanse
%x sprawozdawczość%x badanie
650
%a Finanse
%x sprawozdawczość%x badanie.
710
%a Wolters Kluwer Polska
920
%a 978-83-264-8378-3 : zł 99