Instytut Europeistyki (Uniwersytet Warszawski)
Oficyna Wydawnicza Aspra-JR
Tytuł
Bezpieczeństwo społeczne jednostki : założenia i polska rzeczywistość
Miejsce wydania
Warszawa :
Wydawnictwo
Oficyna Wydawnicza Aspra-JR,
Hasła przedmiotowe
Bezpieczeństwo społeczne
Jakość życia 21 w. Polska
Bezpieczeństwo osobiste od 1989 r. Polska
Polityka społeczna 21 w. Polska
Społeczeństwo 21 w. Polska
Życie codzienne 21 w. Polska
Informacje dodatkowe
Bibliografia, netografia, wykaz aktów prawnych na stronach 395-426. Bibliografia, netografia, wykaz aktów prawnych na stronach 395-426.
"Literatura wykorzystana w pracy" s. 395-426.
Publikacja dofinansowana przez Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego Publikacja dofinansowana przez Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego
Streszczenie w języku angielskim. Spis treści także w języku angielskim. Streszczenie w języku angielskim. Spis treści także w języku angielskim.
Streszczenie
Problematyka bezpieczeństwa, tak w wymiarze wewnętrznym, jak i międzynarodowym, na ogół rozpatrywana jest z uwzględnieniem sfery ~N┬źtwardej~N┬╗ dotyczącej pośredniego lub bezpośredniego użycia siły. Niezwykle ważnym, choć często pomijanym aspektem, jest także wymiar ~N┬źmiękki~N┬╗ bezpieczeństwa odwołujący się m.in. do kwestii: ekonomicznych, administracyjnych, prawnych czy społecznych. Rekomendowana publikacja znacząco uzupełnia ~N┬źlukę~N┬╗ występującą pod tym względem na polskim rynku wydawniczym. Jej wielką zaletą jest oryginalność zastosowanego konceptu badawczego służącego do analizy i oceny bezpieczeństwa społecznego. Zostało to połączone m.in. z umiejętnym wnioskowaniem przyczynowo-skutkowym oraz interesującym zespoleniem rozważań teoretycznych z konkretnymi studiami przypadku.
100
%a Szewior, Krzysztof
245
%a Bezpieczeństwo społeczne jednostki :
%b założenia i polska rzeczywistość /
260
%a Warszawa :
%b Oficyna Wydawnicza Aspra-JR,
%c 2016.
300
%a 435 stron :
%b wykresy ;%b wykresy ;%b il. ;
%c 24 cm.
504
%a Bibliografia, netografia, wykaz aktów prawnych na stronach 395-426.%a Bibliografia, netografia, wykaz aktów prawnych na stronach 395-426.
504
%a "Literatura wykorzystana w pracy" s. 395-426.
520
%a Problematyka bezpieczeństwa, tak w wymiarze wewnętrznym, jak i międzynarodowym, na ogół rozpatrywana jest z uwzględnieniem sfery ~N┬źtwardej~N┬╗ dotyczącej pośredniego lub bezpośredniego użycia siły. Niezwykle ważnym, choć często pomijanym aspektem, jest także wymiar ~N┬źmiękki~N┬╗ bezpieczeństwa odwołujący się m.in. do kwestii: ekonomicznych, administracyjnych, prawnych czy społecznych. Rekomendowana publikacja znacząco uzupełnia ~N┬źlukę~N┬╗ występującą pod tym względem na polskim rynku wydawniczym. Jej wielką zaletą jest oryginalność zastosowanego konceptu badawczego służącego do analizy i oceny bezpieczeństwa społecznego. Zostało to połączone m.in. z umiejętnym wnioskowaniem przyczynowo-skutkowym oraz interesującym zespoleniem rozważań teoretycznych z konkretnymi studiami przypadku.
536
%a Publikacja dofinansowana przez Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego%a Publikacja dofinansowana przez Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego
546
%a Streszczenie w języku angielskim. Spis treści także w języku angielskim.%a Streszczenie w języku angielskim. Spis treści także w języku angielskim.
546
%a Streszcz. w jęz. ang.
650
%a Bezpieczeństwo społeczne
650
%a Polityka społeczna
650
%a Struktura społeczna
650
%a Świadczenia społeczne
650
%a Jakość życia
%y 21 w.
%z Polska
650
%a Społeczeństwo
%y 21 w.
%z Polska
650
%a Bezpieczeństwo osobiste
%y od 1989 r.
%z Polska
650
%a Życie codzienne
%y 21 w.
%z Polska
650
%a Polityka społeczna
%y 21 w.
%z Polska
651
%a Polska
%x socjologia
%y 21 w.
710
%a Instytut Europeistyki (Uniwersytet Warszawski)
710
%a Oficyna Wydawnicza Aspra-JR