okładka

Popołudnia jak gorzka czekolada

Waszut, Sabina, Publicat, Waszut, Sabina

Rok wydania: © 2026.

Sekrety rodzinne, Piekarnia, Przedsiębiorstwo prywatne, Związki na odległość, Dziadkowie i wnuki, Akceleracjonizm, Sens życia, PLUS Change (projekt), Nowy Jork (Stany Zjednoczone), Legnano (Włochy), Włochy, Powieść historyczna, Powieść, 1901-2000, 1945-1989

dostępne:

0 z 1

Autor
Waszut, Sabina
Publicat
Waszut, Sabina
Tytuł
Popołudnia jak gorzka czekolada
ISBN
978-83-271-7098-9 (oprawa miękka)
Miejsce wydania
Poznań ; Wrocław :
Wydawnictwo
Książnica,
Rok wydania
© 2026.
Objętość
300, [4] strony ;
Rozmiary
21 cm.
Seria
Rodzina Consonni / Sabina Waszut
Hasła przedmiotowe
Sekrety rodzinne
Piekarnia
Przedsiębiorstwo prywatne
Związki na odległość
Dziadkowie i wnuki
Akceleracjonizm
Sens życia
PLUS Change (projekt)
Nowy Jork (Stany Zjednoczone)
Legnano (Włochy)
Włochy
Powieść historyczna
Powieść
1901-2000
1945-1989
Streszczenie
Najbardziej boli, gdy pękają więzi budowane przez całe życie… Po wojennych zawirowaniach i trudnych czasach rządów Mussoliniego w niewielkiej miejscowości Villasanta w Lombardii w końcu nastaje czas dobrobytu. Il miracolo economico, czyli włoski cud gospodarczy lat 50., sprawia, że ulice tętnią życiem, a z telewizorów płyną piosenki zwycięzców festiwalu w San Remo. Jednak zza drzwi piekarni Consonnich dochodzi nie tylko zapach chleba – można też wyczuć napięcie i narastające konflikty. Dorosło trzecie pokolenie rodziny. Rodzeństwo Francesco i Maria próbuje wspólnie prowadzić piekarnię. Oboje kochająto miejsce, jednak ich odmienne temperamenty i trudne doświadczenia są źródłem coraz liczniejszych nieporozumień. Czy miłość do piekarni i przywiązanie do tradycji okażą się wystarczające, by ocalić rodzinny interes? "Popołudnia jak gorzka czekolada" to trzeci tom sagi opartej na prawdziwej historii rodziny Consonni, której losy połączyły się z Polską.
020
%a 9788327170989
100
%a Waszut, Sabina
245
%a Popołudnia jak gorzka czekolada /
260
%a Poznań ;%a Wrocław : %b Książnica, %c © 2026.
300
%a 300, [4] strony ; %c 21 cm.
490
%a Rodzina Consonni / Sabina Waszut
520
%a Najbardziej boli, gdy pękają więzi budowane przez całe życie… Po wojennych zawirowaniach i trudnych czasach rządów Mussoliniego w niewielkiej miejscowości Villasanta w Lombardii w końcu nastaje czas dobrobytu. Il miracolo economico, czyli włoski cud gospodarczy lat 50., sprawia, że ulice tętnią życiem, a z telewizorów płyną piosenki zwycięzców festiwalu w San Remo. Jednak zza drzwi piekarni Consonnich dochodzi nie tylko zapach chleba – można też wyczuć napięcie i narastające konflikty. Dorosło trzecie pokolenie rodziny. Rodzeństwo Francesco i Maria próbuje wspólnie prowadzić piekarnię. Oboje kochająto miejsce, jednak ich odmienne temperamenty i trudne doświadczenia są źródłem coraz liczniejszych nieporozumień. Czy miłość do piekarni i przywiązanie do tradycji okażą się wystarczające, by ocalić rodzinny interes? "Popołudnia jak gorzka czekolada" to trzeci tom sagi opartej na prawdziwej historii rodziny Consonni, której losy połączyły się z Polską.
648
%a 1901-2000
648
%a 1945-1989
650
%a Sekrety rodzinne
650
%a Piekarnia
650
%a Przedsiębiorstwo prywatne
650
%a Związki na odległość
650
%a Dziadkowie i wnuki
650
%a Akceleracjonizm
650
%a Sens życia
650
%a PLUS Change (projekt)
651
%a Nowy Jork (Stany Zjednoczone)
651
%a Legnano (Włochy)
651
%a Włochy
655
%a Powieść historyczna
655
%a Powieść
710
%a Publicat
800
%a Waszut, Sabina
920
%a 978-83-271-7098-9 (oprawa miękka)

Dostępne egzemplarze

1.
Numer inwentarzowy: 31892
Sygnatura: 821.162.1-3
Status: W wypożyczeniu
Termin zwrotu: 2026/09/11

Najczęściej wypożyczane