Skalska, Ewa Redakcja Redakcja
Łośgraf - Oficyna Wydawnicza, Wiesław Łoś
Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
Tytuł
Metodologia badań nad edukacją
ISBN
978-83-62726-58-5 (oprawa miękka)
Miejsce wydania
Warszawa :
Wydawnictwo
Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne ; Oficyna Wydawnicza Łośgraf – Wiesław Łoś, Oficyna Wydawnicza Łośgraf – Wiesław Łoś,
Numer wydania
Wydanie 1, dodruk 1.
Objętość
469, [1] strona :
Seria
Pedagogika Wobec Współczesności
Hasła przedmiotowe
Nauczanie
Informacje dodatkowe
Bibliografia przy rozdziałach oraz na stronach [456]-462. Indeksy.
Streszczenie
Pierwszy od wielu lat i jedyny nowoczesny podręcznik dotyczący metodologii badań nad edukacją. Główna idea podręcznika opiera się na jego interakcyjności: Czytelnik jest prowadzony krok po kroku po treści podręcznika, zaangażowany w wykonywanie zadań testujących rozumienie tekstu. Zadania sprawdzające rozumienie tekstu nie są abstrakcyjne, lecz nawiązują do doświadczeń edukacyjnych czytelnika.
Podręcznik dla studentów pedagogiki, doktorantów studiów pedagogicznych, nauczyciel , a także dla socjologów i psychologów edukacji.
“Jestem przekonany, że tak solidnie i kompetentnie przygotowany podręcznik przyczyni się do podniesienia świadomości metodologicznej polskich pedagogów, wpłynie na poprawę jakości prac badawczych, realizowanych przez przedstawicieli tej nauki, a studentom innych pokrewnych dyscyplin naukowych (psychologii, socjologii, kulturoznawstwa), którzy obawiają się spotkania z własnymi metodologiami, pomoże przezwyciężyć bariery intelektualne i emocjonalne w poznawaniu podstaw prowadzenia badań naukowych."
Z recenzji prof. dr. hab. Stanisława Kowalika – Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
100
%a Rubacha, Krzysztof
245
%a Metodologia badań nad edukacją /
250
%a Wydanie 1, dodruk 1.
260
%a Warszawa :
%b Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne ;%b Oficyna Wydawnicza Łośgraf – Wiesław Łoś,%b Oficyna Wydawnicza Łośgraf – Wiesław Łoś,
%c 2011.
300
%a 469, [1] strona :
%b ilustracje ;
%c 24 cm.
490
%a Pedagogika Wobec Współczesności
504
%a Bibliografia przy rozdziałach oraz na stronach [456]-462. Indeksy.
520
%a Pierwszy od wielu lat i jedyny nowoczesny podręcznik dotyczący metodologii badań nad edukacją. Główna idea podręcznika opiera się na jego interakcyjności: Czytelnik jest prowadzony krok po kroku po treści podręcznika, zaangażowany w wykonywanie zadań testujących rozumienie tekstu. Zadania sprawdzające rozumienie tekstu nie są abstrakcyjne, lecz nawiązują do doświadczeń edukacyjnych czytelnika.
520
%a Podręcznik dla studentów pedagogiki, doktorantów studiów pedagogicznych, nauczyciel , a także dla socjologów i psychologów edukacji.
520
%a “Jestem przekonany, że tak solidnie i kompetentnie przygotowany podręcznik przyczyni się do podniesienia świadomości metodologicznej polskich pedagogów, wpłynie na poprawę jakości prac badawczych, realizowanych przez przedstawicieli tej nauki, a studentom innych pokrewnych dyscyplin naukowych (psychologii, socjologii, kulturoznawstwa), którzy obawiają się spotkania z własnymi metodologiami, pomoże przezwyciężyć bariery intelektualne i emocjonalne w poznawaniu podstaw prowadzenia badań naukowych."
520
%a Z recenzji prof. dr. hab. Stanisława Kowalika – Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
655
%a Podręczniki akademickie
700
%a Skalska, Ewa
%e Redakcja%e Redakcja
710
%a Łośgraf - Oficyna Wydawnicza, Wiesław Łoś
710
%a Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
920
%a 978-83-62726-58-5 (oprawa miękka)