book cover

Alfa

Brudnik, Grzegorz (1981- ), Wydawnictwo Filia

Year of publication: 2026.

Rafał Lichy (postać fikcyjna) (postać fikcyjna), Legendy i podania, Policjanci i policjantki, Powroty, Prokuratorzy, Mazury, Giżycko (woj. warmińsko-mazurskie), Kryminał, Detective and mystery fiction, Powieść, Powieść polska, Powieść kryminalna

Author
Brudnik, Grzegorz (1981- )
Wydawnictwo Filia
Title
Alfa
ISBN
978-83-8441-032-5 (oprawa miękka) : zł 54,99
Place of publication
Poznań :
Publishing house
Filia,
Year of publication
2026.
Issue number
Wydanie I.
Volume
526, [1] strona ;
Dimensions
21 cm.
Series
Filia Mroczna Strona
UDC
821.162.1-3
Object passwords
Rafał Lichy (postać fikcyjna) (postać fikcyjna)
Legendy i podania
Policjanci i policjantki
Powroty
Prokuratorzy
Mazury
Giżycko (woj. warmińsko-mazurskie)
Kryminał
Detective and mystery fiction
Powieść
Powieść polska
Powieść kryminalna
Additional information
Stanowi część 4. cyklu, część 1. pt.: Szafarz, część 3. pt.: Ceremoniarz.
Książka dostępna także jako audiobook i e-book.
Summary
Komisarz Lichy powraca! Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Do czasu. Prokurator, która nie chce wracać w rodzinne strony. Były gliniarz, który nie chce wracać do służby. Połączy ich przerażająca zbrodnia, o której jeszcze latami szeptać będą mazurskie wsie. Czy opowieść o Niechcianych Córkach to tylko kolejna lokalna klechda? Czy wspominane z trwogą dawne czarownice wciąż kryją się po wsiach i rzucają uroki? Gdy zima huczy na Mazurach, a nad jeziorami niesie się wycie wilków, gdy zewsząd słychać nawoływanie śmierci, Lichy musi w końcu zdecydować, jak bardzo pragnie żyć. Grzegorz Brudnik powraca z długo wyczekiwaną opowieścią o komisarzu Rafale Lichym, by sprawdzić, czy zagubiony człowiek może zagubić się jeszcze bardziej. W tej wędrówce przez skute lodem jeziora, przysypane śniegiem lasy i otulone zimową mgłą Giżycko towarzyszy mu wierny przyjaciel, którego czuły nos będzie dla nich jedynym przewodnikiem. Kto pierwszy, ten umiera.
020
%a 9788384410325
080
%a 821.162.1-3
100
%a Brudnik, Grzegorz %d (1981- )
245
%a Alfa /
250
%a Wydanie I.
260
%a Poznań : %b Filia, %c 2026.
300
%a 526, [1] strona ; %c 21 cm.
490
%a Filia Mroczna Strona
500
%a Stanowi część 4. cyklu, część 1. pt.: Szafarz, część 3. pt.: Ceremoniarz.
520
%a Komisarz Lichy powraca! Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Do czasu. Prokurator, która nie chce wracać w rodzinne strony. Były gliniarz, który nie chce wracać do służby. Połączy ich przerażająca zbrodnia, o której jeszcze latami szeptać będą mazurskie wsie. Czy opowieść o Niechcianych Córkach to tylko kolejna lokalna klechda? Czy wspominane z trwogą dawne czarownice wciąż kryją się po wsiach i rzucają uroki? Gdy zima huczy na Mazurach, a nad jeziorami niesie się wycie wilków, gdy zewsząd słychać nawoływanie śmierci, Lichy musi w końcu zdecydować, jak bardzo pragnie żyć. Grzegorz Brudnik powraca z długo wyczekiwaną opowieścią o komisarzu Rafale Lichym, by sprawdzić, czy zagubiony człowiek może zagubić się jeszcze bardziej. W tej wędrówce przez skute lodem jeziora, przysypane śniegiem lasy i otulone zimową mgłą Giżycko towarzyszy mu wierny przyjaciel, którego czuły nos będzie dla nich jedynym przewodnikiem. Kto pierwszy, ten umiera.
530
%a Książka dostępna także jako audiobook i e-book.
600
%a Rafał Lichy %c (postać fikcyjna)%c (postać fikcyjna)
650
%a Legendy i podania
650
%a Policjanci i policjantki
650
%a Powroty
650
%a Prokuratorzy
651
%a Mazury
651
%a Giżycko (woj. warmińsko-mazurskie)
655
%a Kryminał
655
%a Detective and mystery fiction
655
%a Powieść
655
%a Powieść polska
655
%a Powieść kryminalna
710
%a Wydawnictwo Filia
920
%a 978-83-8441-032-5 (oprawa miękka) : zł 54,99